Jdi na obsah Jdi na menu
 


Loučení s táborskými fotbalisty

20. 6. 2015

Loučení s táborskými fotbalisty

 

o přestávce posledního mistrovského utkání I.B třídy kraje Vysočina, ve kterém nastoupili fotbalisté Sokola Černovice - Sokola Košetice, v okresním derby Pelhřimovska /domácí vyhráli vysoko 5:0/ pozvali funkcionáři na hrací plochu fotbalisty z táborska Luboše Starka a René Ševčíka  k oficiálnímu rozloučení, poděkování a předání upomínkových dárků za dlouholetou a záslužnou činnost v našem fotbalovém oddílu.  

 

Luboš Stark, zodpovědný obránce s fotbalovým myšlením a vynikající přihrávkou  

- přišel do jižních Čech ze severomoravského kraje kde hrával vyšší soutěže  před více jak 15 lety. K postupu z okresního přeboru do krajské soutěže v sezoně 2000/2001 pomohl místním fotbalistům 20 góly, stal se tehdy nejúspěšnějším střelcem soutěže u mužstva vedeném Z.Marešem a J.Konvičkou. Krátce si z Černovic odskočil na hostování do nedaleké Obrataně. Sponzorsky se podílel na nákupu časomíry, dresů, míčů, vypomáhal i s přepravou fotbalistů k jednotlivým utkání. 

Jeho zásluhou jsme v Černovicích přivítali u příležitosti 80.výročí založení fotbalového oddílu v přátelském utkání hokejisty tehdy prvoligového HC Mountfield Č.Budějovic, kteří zde 3:2 zvítězili. Ve své firmě nyní zaměstná i některé naše fotbalisty.

 

René Ševčík, tvořivý technicky nadaný záložník v mužstvu občas využíván i pro pozici útočníka

- do sezony 2007/08 hráč Opařan s přestupem do Černovic pomohl tehdy vynikající táborský fotbalista Jula Chlpík. Od roku 2010 náročný hrající trenér zdejšího kolektivu dospělých, kterému ve funkci vedoucího mužstva pomáhal P.Čekal a Z.Zíka. V této pozici za přispění asistentů J.Hláska, L.Starka, J.Hadravi st, a J.Lehotského pracoval do konce roku 2014.Řadu let patřil k nejproduktivnějším fotbalistům co do počtu vstřelených branek. 

Byl i vydavatelem několika čísel Ftbalnovin hráčů Černovického sokola. Je zhotovitelem internetové stránky, kde je možno na adrese Sokolcernovice@estránky.cz získat  další informace s černovickým fotbalem související.

 

Děkujeme Vám kluci za vše, co jste pro černovický fotbal jako hráči, funkcionáři, trenéři a  drobní sponzoři během let udělali a věříme, že Vám nezůstane dění našeho fotbalu lhostejné. 

Velký dík s přáním pevného zdraví na další fotbalové štaci

 

                                                             P.Podskalník-sekretář oddílu kopané