Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za fotbalovou sezonou mládeže 2014-2015

4. 7. 2015

Ohlédnutí za fotbalovou sezonou mládeže 2014-2015

Tak nám skončila další fotbalová sezona.

Okresní přebor starších přípravek 2014/2015 jsme započali dosti rozpačitě, neboť na losovacím aktivu před soutěží nebylo řečeno vše, a tak soutěž začala trošku prapodivně. I když mužstvo opustili z důvodů dosažení věkové hranice pro přípravky Ondra Hodina, Honza Hromadník, Zdeněk Zíka a Vojta Filípek, právě díky "zajímavostem" v této kategorii mohli vždy dva tito hráči nastoupit k utkání. Prapodivné, ale ...

Podzimní část, kdy se mužstvo dávalo dohromady, nedopadla nijak slavně, i díky trošce smůly při utkáních kdy jsme prohráli o gól. Ani jaro nezačalo příliš optimisticky, ale prohry se suverénní Kamenicí (která za celou soutěž prohrála pouze v posledním kole v Humpolci) byť opět o jediný gól mrzely. Hráči ale poznali, že i přes prohry se fotbal dá hrát s každým a čtyři vítězství v řadě posunuly mužstvo k medaliím. Ta bronzová unikla jenom díky nešťastné remíze na hřišti Lukavce v posledním kole. Škoda... Takže konečné čtvrté místo.

Určitě bude pro mužstvo oslabení v dalším ročníku odchod Honzy Klímy a Tadeáše Hadravy, ale i tak si myslím, že zapojení dalších mladších hráčů (a jak je v Černovicích už tradicí i hráček) přinese nejenom radost a zápal do hry, ale i nějaké dobré výsledky. Zvláště když rodiče, kteří byli věrnými řidiči a fanoušky za každého stavu i počasí zachovají nejmladšímu fotbalu v Černovicích i nadále přízeň Myslím, že všichni můžeme zhodnotit tuto sezonu kladně a poděkovat všem jak za účast, tak i za pomoc. Teď nás čeká zasloužený odpočinek a zanedlouho vzhůru do nové sezony.

To bylo shrnutí sezony starších přípravek v OP Pelhřimovska.

Starší žáci opět hráli OP Táborska, kde je konkurence a úroveň soutěže přece jenom vyšší než na Pelhřimovském okrese. Na zahájení tohoto ročníku nám los přidělil soupeře nejtěžšího, loňského vítěze a největšího aspiranta i na letošní příčky nejvyšší, Meteor Tábor "B". Na začátek sezony se hrál pohledný důrazný a rychlý fotbal, bohužel pro nás se nešťastným koncem, ale prohra 0-1 zas tolik nebolela. I tady měla soutěž určitá specifika, ale vše se nakonec obešlo bez větších problémů. Mužstvo procházelo podzimem s drobnými výkyvy, ale druhou podzimní příčku udrželo.

V zimní přestávce jsme se staršími žáky vybojovali vynikající druhé místo na výborně obsazeném turnaji v Žirovnici, když jsme prohráli až ve finále s družstvem z Vlašimi. Ani mladší žáci se nenechali zahanbit a vybojovali opět v Žirovnici skvělé druhé místo. Výborné a dobře obsazené turnaje a pro nás výborná umístění.

Jarní část byla ale něco úplně jiného. Nějaké přesuny termínů utkání a dvě prohry nás vrátili do reality, a po neodehraném utkání v Jistebnici jsme se propadli v neúplné tabulce na pátou příčku. Mužstvo ale zabralo, byť se některé zápasy neodehrály, a nakonec obhájilo výbornou druhou příčku v soutěži za nejlepším a suveréním Meteorem. Paráda.

I letos, abychom umožnili starty našich hráčů ve vyšších soutěžích, kde někteří hrají Českou žákovskou ligu za FK Táborsko a někteří krajskou soutěž v Kamenici nad Lipou, podařilo se nám dohodnout změnu termínu zápasů, a tak jsme odehráli řadu utkání ve všedních dnech, a tak termínové kolize vznikly minimálně. I tento fakt pomohl k výborným výsledkům.

Fotbal je kolektivní hra a tak nebudu vyzvedávat výkony jednotlivců, ale pouze vyjmenuji hráče, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Martin Nowák, Jindra Hůlka, Patrik Fical, David Svadba, Matěj Máca, Lukáš Pěnka, David Pravda, Vláďa Štefl, Šárka Zíková, Kryštof Kubovský, Michal Jeníček, Dominik Pavlík, David Krám, Jirka Kos, Nikola Motyčáková, Honza Hromadník, Ondra Hodina, Zdeněk Zíka a Vojta Filípek.

Všem jmenovaným hráčům patří dík za poctivý přístup k mistrovským utkáním a tréninkům, na které docházeli i další hráči, kteří se musí do nové sestavy pro další ročník teprve „zapracovat“. Z mužstva totiž odcházejí Vláďa, Matěj, Kryštof, Michal a Šárka pro které žákovská kategorie z věkových důvodů skončila.

Naše poděkování patří i rodičům, kteří tvoří „nedílnou součást mančaftu“ a fandí nejen na domácím hřišti, ale doprovázejí nás i na hřiště soupeřů. Asi žádný ze soupeřů takové „zázemí“ nemá.

Všichni doufáme, že i v příštím roce budeme mít znovu důvod k radosti a uspokojení z „dobře vykonané práce“.

Mužstvo starších přípravek bude opět startovat v OP Pelhřimovska a starší žáci v OP Táborska.

Radek H.