Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za mládežnickým fotbalovým podzimem sezony 2013-2014

26. 12. 2013
 

Po úspěchu v sezoně 2012-2013, kdy družstvo starších přípravek skončilo v okresním přeboru Pelhřimovska na výborném druhém místě za A.F.C. Humpolec (ten se později stal vítězem turnaje o postup do krajského přeboru, ve kterém v letošní sezoně úspěšně bojuje). Družstvo žáků vybojovalo druhé místo v okresním přeboru Táborska, když jsme jako jediní porazili suverénního vítěze soutěže z Tučap.

I v letošní sezoně jsme zvolili stejný model – starší přípravka OP Pelhřimovska, ve které bojuje s dalšími osmi družstvy. Žáci v kategorii starší (byť naše složení je převážně mladší) OP Táborska (10 družstev). Na pelhřimovském okrese hraje tuto soutěž pouze pět družstev a to ještě s pravidly pro mladší žáky (menší rozměr hřiště i počet hráčů …). Na Táborsku se hraje „normální-klasický“ fotbal.

Přípravkám se nepovedl vstup do sezony a dvakrát nešťastně prohráli v Pacově a v Kamenici.  Následovaly dva domácí zápasy, první bod po remíze s Obrataní a jasné vítězství nad soupeřem z Lukavce. V Horní Cerekvi se opět projevil problém s proměňováním šancí a přišla další prohra. Sportovně musíme uznat, že další prohra od mužstva z Jiřic byla zasloužená, soupeř byl opravdu lepší a také zaslouženě celou soutěž po podzimní části vede. Na hřišti v Počátkách jsme bohužel prodlužili smolnou sérii bez bodového zisku, přestože se hrálo „na jednu branku“, na branku domácích. „Katastrofická“ koncovka darovala body počáteckým. Poslední podzimní zápas přinesl remízu a další bod po souboji se Žirovnicí.

Suma sumárum je z toho sedmé místo v „poločase“ soutěže. Na výkonech a vlastně i na umístění se projevila obměna kádru, která v těchto kategoriích potkává všechny družstva na této úrovni. Hledáme a zkoušíme hráče na místě golmana a zakončování a proměňování i těch nej nej nej šancí je náš současný velký problém.  Je na čem pracovat a co vylepšovat.

Byť se nám nepodařilo odehrát ani jedno přípravné utkání, vyšel žákům vstup do sezony tak, jak mohl nejlépe, vítězstvím nad soupeřem z Bechyně. Abychom umožnili starty našich hráčů ve vyšších soutěžích, kde někteří hrají Českou žákovskou ligu za FK Táborsko a někteří krajskou soutěž v Kamenici nad Lipou, podařilo se nám dohodnout změnu termínu zápasů, a tak jsme odehráli několik úvodních bojů ve všedních dnech, ale vše se podařilo a termínové kolize vznikly minimálně. Další zápas nás zavedl na hřiště největšího favorita soutěže, Meteoru Tábor. V hrozném počasí a s problémy se sestavou nám domácí nedali nejmenší šanci na úspěch. Přes výraznou porážku, ale všichni hráči zasloužili pochvalu za bojovnost. Oklepat z této porážky se nám podařilo hned v dalším utkání a vítězství nad výborným družstvem Větrov (byť jsme v poločase prohrávali 2-0) bylo opravdu vydřené a zasloužené. Na zem nás vrátila smolná porážka v Sezimově Ústí. Ani z Chýnova jsme body nepřivezli. Tam se náš výkon ale opět začal vracet k tomu lepšímu, co umíme. To „odneslo“ družstvo loňského vítěze soutěže z Tučap (i tam proběhla generační výměna) a naše výhra byla naprosto zasloužená. První body z venkovního prostředí jsme přivezli z Jistebnice. Pohledný, i když těžký zápas na podmáčeném terénu jsme rozhodli brankami v první a poslední minutě prvního poločasu. Ve druhém jsme si vítězství pohlídali. Stoprocentní domácí bodový zisk jsme potvrdili výraznou výhrou nad družstvem z Opařan. Závěr podzimu nás zastihl v pohodě. To jsme dokázali zúročit i v posledním zápase v Plané n/L. Tříbodový zisk z tohoto utkání nás posunul v tabulce na druhé místo za vedoucí Meteor.

Důležité pro nás je, že k tradičním oporám týmu se přidávají další hráči, kteří výkonnostně „rostou před očima“, a v době největší hráčské nouze nám vypomohli „přípravkáři“.

Hráčů není ale nikdy dost a tak rádi uvítáme i další zájemce o pohyb a především o kopanou. Že by ještě bylo kde brát (byť to bude těžké) jsme se přesvědčili na Vánočním turnaji v tělocvičné ZŠ, kterého se aktivně zúčastnilo třicet čtyři „fotbalistů i nefotbalistů“ všech věkových kategorií.

Podzimní výsledky nás zavazují a tak zimní přípravné období nebude jenom o lenošení…

Všem, kteří  mají nějaké dočinění s černovickou fotbalovou mládeží bych rád poděkoval  za pomoc a „přítomnost“ na zápasech jak přípravek, tak žáků. Podporu máme jistě nejpočetnější a nej …

Dík

Za fotbalovou mládež Sokola Černovice                                                                Radek