Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za mládežnickým fotbalovým podzimem

30. 10. 2014

 Ohlédnutí za mládežnickým fotbalovým podzimem

I v letošní sezoně jsme zvolili stejný model – starší přípravka hrající OP Pelhřimovska a starší žáci hrající OP Táborska. Kategorie st.přípravek je pro letošní sezonu rozdělena do dvou skupin: skupina A, 5 družstev (mají i mužstvo mladších přípravek) a skupina B, 6 družstev bez ml.přípravek, ve které hrají i Černovice.
V mužstvu starších přípravek došlo, jako i u ostatních oddílů, k odchodu nejstarších do vyšší věkové kategorie. Po překvapivé „úpravě“ pravidel, týkající se věku hráčů, o které byly informovány pouze některé oddíly, přišla počáteční prohra v Obratani. Bohužel tyto a různé další „dohodnuté úpravy“ neprospívají regulérnosti soutěže, ale stále častěji se s nimi setkáváme. Prohra v dalším kole s Kamenicí nebyla z herního pohledu propadák (Kamenice vede skupinu po polovině soutěže bez jediné ztráty bodu). Poté přišli i výhry pro naše mužstvo, ale čtyři zápasy prohrané o jednu branku nás odsunuly na pátou příčku po podzimní části. Umístění by sice mohlo být lepší, ale důležitější je, že se do fotbalového dění zapojilo mnohem více dětí (a to i těch nejmenších z mateřské školy) a pokud chuť a snaha vydrží, mají mládežnická družstva v Černovicích dobré vyhlídky do budoucna.
Starší žáci opět bojují o body na Táborsku (9 družstev). Na pelhřimovském okrese hrají tuto soutěž pouze tři družstva a to ještě s pravidly pro mladší žáky (menší rozměr hřiště i počet hráčů …). Na Táborsku se hraje „normální-klasický“ fotbal.
Abychom umožnili střídavé starty našich hráčů ve vyšších soutěžích, kde někteří hrají Českou žákovskou ligu za FK Táborsko a někteří krajskou soutěž v Kamenici nad Lipou, podařilo se nám dohodnout změnu termínu zápasů, a tak jsme odehráli několik úvodních bojů ve všedních dnech, ale vše se podařilo a termínové kolize vznikly minimálně.
Na úvod soutěže nás čekal soupeř z nejtěžších, loňský vítěz, Meteor Tábor „B“. Zásluhou obou mužstev se hrál kvalitní fotbal. Body po prohře 0-1 ale putovaly do Tábora. S nasazením jako v prvním zápase jsem odehráli i druhé utkání a vítězství 11-0 v Plané n.L. potvrdilo naše kvality. Ve třetím zápase jsme opět dominovali, ale gól vstřelili jen jeden a tak z toho byla jen remiza s Jistebnicí a dělba bodů. V této soutěži se při remize uděluje ještě „prémiový“ bod za výhru ve střelbě pokutových kopů. Ani tady se nám nedařilo. Naopak bod navíc jsme přivezli po penaltovém rozstřelu z Bechyně, kde jsme odehráli bezbrankové utkání. Všechny ostatní zápasy skončily naším vítězstvím, i když výkony né vždy odpovídaly kvalitě mužstva. Druhé místo je ale výborným odrazovým můstkem do jarní části soutěže, kde bychom chtěli „potrápit“ i Meteor a udržet „za zády“ ostatní soupeře.
Do týmu se postupně zapojují i další mladší hráči, vloni st.přípravka. Skok je to ale obrovský, přesto šanci dostali všichni. Pokud vydrží, budoucnost nás čeká světlá.
Hráčů není ale nikdy dost a tak rádi uvítáme i další zájemce o pohyb a především o kopanou. Pro letošní rok jsou mistrovské body rozděleny, přesto se těšíme ještě na jednu tradiční fotbalovou akci, a tou je „Vánoční turnaj“ v tělocvičné ZŠ, kde se opět potkají „fotbalisté i nefotbalisté“ všech věkových kategorií.
Všem, kteří mají nějaké dočinění s černovickou fotbalovou mládeží bych rád poděkoval za pomoc a „přítomnost“ na zápasech jak přípravek, tak žáků. Podporu máme jistě nejpočetnější a nej …
 
Dík
                                 Za fotbalovou mládež Sokola Černovice
 
                                                                                                                                          Radek H.