Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za žákovskou soutěží

27. 6. 2014
Ohlédnutí za fotbalovou sezonou mládeže 2013-2014
Tak nám skončila další fotbalová sezona.
 
Soutěž okresní přebor starších přípravek 2013/2014 jsme započali s velkým očekáváním, neboť se muselo mužstvo obejít bez opor, Davida Svadby, Davida Pravdy, Jiřího Kosa a Dominika Pavlíka, kteří věkem postoupili do žákovské kategorie. Probíjeli jsme se soutěží statečně zápas od zápasu, až jsme skončili na 6. místě. Nebýt pár smolných zápasů, jako v Počátkách či v Horní Cerekvi, s Žirovnicí a v Obratani, mohlo to být na pohled veselejší, ale to k fotbalu patří. Ba naopak tým ukázal, že má ve svých řadách tahouny, kteří dokázali strhnout náročné zápasy v zisk tří bodů. A nesmíme opomenout rodiče, kteří byli věrnými řidiči a fanoušky za každého stavu i počasí. Myslím, že všichni můžeme zhodnotit tuto sezonu kladně a poděkovat všem jak za účast, tak i za pomoc. Teď nás čeká zasloužený odpočinek a zanedlouho vzhůru do nové sezony.
Šimon P
 
To bylo shrnutí sezony starších přípravek v OP Pelhřimovska.
 
Starší žáci hráli OP Táborska, kde je konkurence a úroveň soutěže přece jenom vyšší než na Pelhřimovském okrese. Byť se nám nepodařilo před sezonou odehrát ani jedno přípravné utkání, vyšel žákům vstup do sezony tak, jak mohl nejlépe, vítězstvím nad soupeřem z Bechyně. Abychom umožnili starty našich hráčů ve vyšších soutěžích, kde někteří hrají Českou žákovskou ligu za FK Táborsko a někteří krajskou soutěž v Kamenici nad Lipou, podařilo se nám dohodnout změnu termínu zápasů, a tak jsme odehráli téměř všechny utkání ve všedních dnech, a tak termínové kolize vznikly minimálně. I tento fakt pomohl k výborným až nečekaným výsledkům. Na domácí trávníku jsme udrželi podzimní neporazitelnost a podařilo se nám i šest bodů „importovat“ z hřišť v Jistebnici a Plané n./L. Nečekané ale zasloužené druhé místo po polovině soutěže bylo pro nás „překvapením“. To nebylo překvapení ale odraz poctivé „práce“ na hřišti.
V zimní přestávce jsme s mladšími žáky (po velkých problémech se sestavou – nemoci) obsadili třetí místo na halovém turnaji v Soběslavi, a starší žáci vyhráli turnaj v Chotovinách.
Před začátkem jarní části se podařily odehrát dva přípravné zápasy proti soupeřům z vyšší soutěže. Výsledky a hra slibovaly, že druhá polovina soutěže může být v našem podání neméně úspěšná jako podzimní část.
To se nakonec potvrdilo. Domácí neporazitelnost jsme sice neudrželi (prohra s vítězem soutěže Meteor Tábor „B“) sice mrzí, ale všechny ostatní domácí i venkovní zápasy jsme dokázali vyhrát a tak jsme udrželi výborné druhé místo v soutěži. Paráda.
Fotbal je kolektivní hra a tak nebudu vyzvedávat výkony jednotlivců, ale pouze vyjmenuji hráče, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Martin Nowák, Jindra Hůlka, Patrik Fical, Jiří Jirků, David Svadba, Matěj Máca, Lukáš Pěnka, David Pravda, Vláďa Štefl, Šárka Zíková, Jakub Hrnčíř, Karel Lekeš, Kryštof Kubovský, Tomáš Kmeťo, Dominik Pavlík, Jirka Kos a Nikola Motyčáková.
Všem jmenovaným hráčům patří dík za poctivý přístup k mistrovským utkáním a tréninkům, na které docházeli i další hráči, kteří se musí do nové sestavy pro další ročník teprve „zapracovat“. Z mužstva totiž odcházejí Tomáš, Jirka, Karel a Kuba, pro které žákovská kategorie z věkových důvodů skončila.
Naše poděkování patří i rodičům, kteří tvoří „nedílnou součást mančaftu“ a fandí nejen na domácím hřišti, ale doprovázejí nás i na hřiště soupeřů. Asi žádný ze soupeřů takové „zázemí“ nemá.
Všichni doufáme, že i v příštím roce budeme mít znovu důvod k radosti a uspokojení z „dobře vykonané práce“.
Mužstvo starších přípravek bude opět startovat v OP Pelhřimovska a starší žáci v OP Táborska.

                                                                                                          Radek