Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší žáci vybojovali 2.místo

2. 2. 2015

Turnaj starších  žáků v Žirovnici

  V sobotu 24.1.2015 se konal, i za naší účasti, halový turnaj starších žáků v Žirovnici.  Úroveň mládežnických turnajů zde má dlouhou tradici a kvalitní obsazení. nejinak tomu bylo i letos. Do naší "A"skupiny nám los přidělil soupeře z Vlašimi, Kardašovi Řečice, Pacova, Světlé nad Sázavou a jedno družstvo pelhřimovského Spartaku.

  Družstvo Slavoje Pacov, to byl náš první soupeř na turnaji. Nic jednoduchého na začátek turnaje, ale nebylo si z čeho vybírat. Bojovný výkon celého družstva a branka Štefla nám přinesla první vítězství a tři body.

  Druhým soupeřem byl "B" tým Spartaku Pelhřimov. I v tomto utkání jsme byli lepším týmem  a po brankách Pěnky a Kosa jsme si do tabulky připsali další tři body. 

  Mužstvo ze Světlé nad Sázavou, to byla další nelehká zkouška pro nás.Hned na začátku utkání jsme obdrželi, po zbytečné chybě v obraně, první branku.Brzké vyrovnání nastartovalo naše družstvo k obratu, a když soupeř zahodil stoprocentní šanci, když netrefil prázdnou branku, další góly padaly už jen do sítě soupeře.  Třetí vítězství na turnaji, tentokrát 4-1. Branky 2xŠtefl, 1xKubovský a 1x Pravda.

   V předposledním zápase ve skupině na nás čekal Graffin Vlašim, momentálně šesté družstvo v středočeském KP. Utkání jsme začali hodně špatně a po deseti vteřinách jsme prohrávali. Soupeře vedení asi uspokojilo a očekávaný tlak nepřišel. Toho využil Štefl a potrestal nedorozumění mezi obranou a brankařem a vyrovnal. Potom se hrál fotbal nahoru dolu, ale střelci již vyšli naprázdno. Remíza nás rázem posunula do čela skupiny.

   Ani v pátém utkání jsme nepolevili v nasazení a chuti hrát fotbal, což se nám celkem dařilo a soupeři z K.Řečice jsme téměř nic nedovolili. Jenom naše neproměňování šancí znamenalo po brance Štefla hubené vítězství 1-0.

   Vítězství ve skupině nám do semifinále určilo druhé mužstvo ze skupiny "B", což byl celek Spartaku Pelhřimov "A". Tentokrát vyšel nástup do utkání nám. Soupeře jsme připravili po rozehrávce o míč a rychlou pohlednou kombinační akci zakončil střelou do již prázdné branky Pravda. Ani v tomto utkání jsme za soupeřem z vyšší soutěže nezaostávali a hra se přelévala od jedné branky ke druhé. Brankaři na obou stranách potvrdili své kvality a žádný gól již nepadl, což znamenalo náš dost překvapivý postup do finále.

    Ve finálovém duelu nás čekala opět Vlašim, která postoupila z druhého semifinále po vítězství nad celkem z Batelova.

Zápas začal přece jenom opatrněji, ale odhodlání a nasazení bylo patrné na obou mužstvech. O osudu utkání a vítězi turnaje rozhodla jediná branka, kterou jsme obdrželi v páté minutě, když jsme nechali hlavičkovat útočníka soupeře, který chytře přehodil našeho golmana. Ale ani tento gól nás nepoložil a snaha o vyrovnání byla patrná, leč marná. Oba soupeři si ještě několik šancí vytvořili, ale skóre se neměnilo a tak jsme tentokrát zůstali bez vstřelené branky poraženi.

   Druhé místo na takto obsazeném turnaji je pro nás určitě nad očekávání ...

   Hráče nebudu hodnotit jednotlivě, a asi by to nebylo ani spravedlivé, protože na tomto turnaji jsme opravdu podávali výkony především jako TÝM a to se ukázalo jako rozhodující pro celkový úspěch. Takže dík opravdu všem. 

   Hráli : Nowák Martin, Hůlka Jindra, Máca Matěj, Pěnka Lukáš, Jeníček Michal, Štefl Vláďa, Pravda David, Kos Jiří a Kubovský Kryštof.

Žirovnice starší žáci       24.1.2015        
A Vlašim Kard.Řečice Pacov Černovice Světlá n.S. Pelhřimov "B"  body  (ve skupině)  skore  (ve skupině)  pořadí  (ve skupině) celkové pořadí
Graffin Vlašim * 4*0 0*0 1*1 1*0 4*0 11 10*1 2 1
Sokol Kard.Řečice 0*4 * 1*1 0*1 3*0 1*1 5 5*7 4 8
Slavoj Pacov 0*0 1*1 * 0*1 0*1 1*3 2 2*5 6 11
Sokol Černovice 1*1 1*0 1*0 * 4*1 2*0 13 9*2 1 2
Bohemia Světlá n./S. 0*1 0*3 1*0 1*4 * 1*0 6 3*8 3 6
Spartak Pelhřimov "B" 0*4 1*1 3*1 0*2 0*1 * 4 4*9 5 9
                     
B Žirovnice Pelhřimov "A" Košetice Batelov Dačice    body  (ve skupině)  skore  (ve skupině)  pořadí  (ve skupině) celkové pořadí
FC Žirovnice * 1*3 1*1 0*3 2*0 . 4 4*7 4 7
Spartak Pelhřimov "A" 3*1 * 2*1 2*2 0*2 . 7 7*6 2 3
Sokol Košetice 1*1 1*2 * 1*3 0*3 . 1 3*9 5 10
1.FC Batelov 3*0 2*2 3*1 * 1*0 . 10 9*3 1 4
TJ Centropen Dačice 0*2 2*0 3*0 0*1 * . 6 5*3 3 5
  . . . . . *        
                     
                     
           semifinále  I. Černovice  : Pelhřimov "A" 1*0        
           semifinále  II. Batelov : Vlašim   0*2        
                     
             11.místo Pacov                  
            o 9.místo Košetice : Pelhřimov "B" 0*1        
            o 7.místo Žirovnice : K.Řečice 2*0        
            o 5.místo Dačice : Světlá   1*0        
            o 3.místo Pelhřimov "A"   : Batelov 5*1        
                  finále Černovice : Vlašim   0*1