Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žáci zvítězili na Chýnovem

28. 5. 2014
V sobotu 24.5.2014 přijeli na naše hřiště fotbalisté z Chýnova. Podzimní porážka na soupeřově hřišti a jeho současné umístění v tabulce (třetí místo hned za námi) sliboval velký boj.
Očekávání se ale ze strany soupeře nenaplnilo.
Od počátečního hvizdu se hrál fotbal jenom na polovině hostů. Nástup nám vyšel, byť bez brankového efektu. Tlačili jsme soupeře před jejich branku a vytvářeli si šanci za šancí. I tentokrát nám vycházela kombinace a pohledné akce dostali soupeře pod permanentní tlak. Po řadě šancí jsme dostali příležitost ke skórování asi největší ve 26.minutě, když jsme měli po ruce možnost kopat penaltu. Zodpovědnost vzal na sebe Pěnka, ale výborně chytajícího golmana nepřekonal. O čtyři minuty později nastřelil Hůlka břevno. Gólově se však prosadil až o minutu později, když hlavičkou uklidil míč za již bezmocného brankaře. 1 – 0.
I ve druhém poločase jsme byli jasně lepším týmem, ale všechny naše šance zůstaly nevyužity. A že jich zase bylo. Hráče hostů držel svými zákroky „nad vodou“ vynikající golman. Potvrzení výhry zařídil v 69.minutě sólem přes půlku hřiště a krásným přehozením Kmeťo. 2 – 0.
Soupeř se do žádné výrazné akce za celý zápas nedostal, snad jen dva tři nákopy v první půli mohli znamenat jakés takés nebezpečí.
Tento zápas jsme jednoznačně ovládli a nebýt výkonu již zmiňovaného brankaře hostů, byl by výsledek určitě s větším brankovým rozdílem.
Za bojovnost a tentokrát i fotbalovost musím všechny pochválit, ale proměňování šanci tentokrát vázlo.
Stínem utkání bylo snad jen zranění a nucené střídání Zíkové.(úder míčem do hlavy) .
Do dalšího zápasu v pátek 30.5.2014 v Tučapech by měla být ale Šárka v pořádku.
Sokol Černovice - FC Chýnov 2 – 0 (1 – 0)
Branky - 31.min. Hůlka, 69.min. Kmeťo
 
Žluté karty – Kmeťo a Pravda
 
Sestava Černovice : Nowák, Lekeš, Fical, Jirků, Máca, Zíková, Pěnka, Pravda, Štefl, Kmeťo a Hůlka.
Střídali – Kos a Motyčáková.

                                                                                                                    Radek